Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Cooper's Revenge

 

 

Pokračovanie takticko-akčnej stratégie, ktorá je po stránke konceptu totožná so svojím predchodcom, ale ponúka i nové taktické možnosti a hlavne je kompletne v 3D. Veľkou prednosťou je možnosť prepínania medzi izometrickým a 3D pohľadom podľa potreby. 3D pohľad využijete predovšetkým pri prestrelkách, pästných súbojoch a plížení a izometrický naopak pri starostlivých plánovaní a ovládaní viacerých postáv naraz. K dispozícií je celá rada odlišných miest vrátane dediniek, kaňonov, vagónov, pevností a ďalších pútavých miest. K dispozícií je aj hneď ponuka niekoľkých stupňov namáhavosti, ktoré sa líšia najmä chovaním oponentov.

Titul Desperados 2: Cooper's Revenge vo svojom základe má mnoho výnimočných vlastností, no nájdu sa aj tie menej výnimočné. Zhrnuté fakty nájdete presne tu, takže ak vás čokoľvek o tomto titule zaujíma, čítajte ďalej. Čítať môžete prirodzene aj vtedy, ak sa snažíte len zabiť čas, alebo ak chcete mať všeobecný prehľad o tom, čo je dobré v hernom svete a čo dobré nie je.
Ako už zo samotného mena vyplýva, Desperados 2: Cooper's Revenge sú pokračovaním titulu Desperados: Wanted Dead or Alive. Tento titul minulosti, ako aj jeho pokračovanie, má črty real timeovej stratégie, založenej na ovládaní postáv a plnení misií. Dalo by sa to prirovnať ku hre Commandos, akurát sa ocitnete namiesto druhej svetovej vojny na divokom západe.


http://helldorado.wbl.sk/rjpcehxhqm.jpg http://helldorado.wbl.sk/Desperados2_2008-02-27_21-49-20-53.JPG http://helldorado.wbl.sk/Desperados2_2008-02-27_19-24-40-90.JPG

V porovnaní s predchodcom má Desperados 2: Cooper's Revenge nový engine. Ten zaručuje kvalitné obrazové spracovanie a fakt, že na hru s dobre pozerá aj počas dlhšieho hrania. Jednoznačne pozitívna vlastnosť jedným dychom dodávam.Titul stojí na pomste. Teda aspoň čo sa príbehu týka. Ujo Cooper a jeho spoločníci stoja pred vážnou úlohou. Zistiť, čo sa stalo Cooperovmu bratovi a okamžite po vypátraní vinníka zistiť, kto v tom má prsty. (Niekde tu mi začalo byť jasné, že v titule sa bude požehnane strieľať, čo sa nakoniec úplne nepotvrdilo). Základnou činnosťou sa ukázala byť schopnosť plynule prechádzať úrovňami bez toho, aby si vás stráže všimli. Znie to síce jednoducho a možno aj trošku plytko, opak však bol pravdou. Táto činnosť hádam zaberie najviac času, ale cvičenie robí majstra, tak sa nenechajte odradiť prvotnými neúspechmi a hrdo do toho.

Nedá sa mi nepozastaviť pri špeciálnych schopnostiach postáv. Tieto schopnosti totižto dokáže používať iba jedna postava. Napríklad slečna Katarína O'Hara(-ová) zastáva pozíciu ženskej krásy, ktorou dokáže zaujať strážcov a odviesť ich pozornosť. Ujo McCoy nie je iba medikom, ale dokonca sa namiesto fonendoskopom dokáže oháňať aj ostreľovacou puškou. Posledným do partie bude Sam Williams, ktorého v detstve najviac poznačili výbušné veci, a tak dynamit a míny považuje aj dnes za svoju najväčšiu lásku.

Boj síce nie je najväčšou devízou, no ak ste šikovný, dokážete sa mu vyhnúť. Chce to len preskúmať dosah videnia strážcov, ich cestičky hliadkovania a potom len trpezlivo čakať na svoju príležitosť. Plánovanie síce býva zdĺhavé, no na konci sa vám zaň dostane odmena splnenej misie. Síce narazíte na nejaké tie chybičky krásy, ako napríklad keď pred očami strážcu zabijete iného strážcu a on si to ani nevšimne, avšak nikto nie je dokonalý.Na druhej strane isté nedostatky sa dajú vyriešiť prepnutím sa do módu tretej osoby, ktorý je úplnou novinkou. Sviežou novinkou, nutné dodať. Vďaka nej totižto dostanete na veci iný pohľad a svet sa zrazu bude zdať ako krásne miesto. Nie, žartujem. Aj v tomto pohľade sa vždy nájde nejaký ten vtipný nepriateľ, snažiaci sa o uloženie vášho mŕtveho tela do pripravenej truhly. V takýchto prípadoch pomáha reštart misii .

http://www.gamershell.com/static/screenshots/455/195571_full.jpg  

Na záver dodávam malé zhrnutie. Obrazová stránka je dokonalá. Nádherne vykreslené španielske pevnosti, prašné mestá a všetko. Zvuk v ničom nezaostáva a aj keď umelá inteligencia nepriateľov trošku pokrivkáva, v globále sa titul dá hodnotiť ako pozitívny zjav na hernom nebi. Ak však nepatríte medzi tých hráčov, ktorí radi čelia výzvam a nesplnená misia im nedá spať, radšej sa Desperados 2: Cooper's Revenge vyhnite. Ten je určený predovšetkým hráčom, ktorí hľadajú kvalitnú hru, v ktorej netreba len bezhlavo strieľať na všetko čo sa pohne, ale treba použiť aj rozum. A takých (hier nie hráčov) je v dnešnej dobe stále menej a menej.                            

Naše hodnotenie: 81%
http://www.abcgames.sk/udaje/cd_obaly/65/6580_d1.jpg

                

                                     
TOPlist